Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Zielona Góra. Niedziela misyjna

25.09.2018 Misyjny Sekretariat

Misje franciszkańskie | Sekretariat Misyjny

23 września 2018 roku, od samego rana, a tak naprawdę już od soboty wieczorem, w naszym franciszkańskim kościele rozlegała się modlitwa za misje i misjonarzy.

 

Przyjechał do nas o. Dariusz Gaczyński, asystent prowincjalny ds. misji w naszej krakowskiej prowincji. Sam przez wiele lat był misjonarzem, a teraz troszczy się o nasze placówki misyjne i misjonarzy w Paragwaju, Peru, Boliwii, Ugandzie, Uzbekistanie oraz na Ukrainie. Podczas Mszy Świętej bardzo nas zachęcał do gorliwej modlitwy o nowe powołania misyjne, ponieważ brak kapłanów utrudnia wielu ludziom na świecie, dostęp do sakramentów. 

W naszej parafii działa grupa misyjna, która tu na miejscu, na miarę swoich sił i pomysłów, zaraża nas odpowiedzialnością misyjną. Nasza parafia patronuje misjom w Ugandzie, a konkretnie w miejscowości Matugga. Obok dzieła modlitewnego  - powstała specjalna Róża Różańcowa, której celem jest tylko modlitwa za misje i misjonarzy - oraz nabożeństw, grupa wspiera misje także finansowo (ostatnio zaadoptowaliśmy na odległość jedno z dzieci z Matugga), organizując różne zbiórki. Widać to  było także podczas ostatniej niedzieli misyjnej, gdzie, rozprowadzając pamiątki misyjne, z zapałem zbieraliśmy ofiary na misje. 

Podczas Mszy Świętej członkowie grupy misyjnej w darach ofiarnych przynieśli chleb, którym później o. Darek dzielił się z wiernymi, egzotyczne owoce oraz bardzo piękny dar - sznury do habitów misyjnych, wykonane ręcznie przez nasze parafianki. 

Poniższe zdjęcia ukazują, jak nasi parafianie pięknie wyglądają w strojach misyjnych. Niedziela misyjna to dobry czas, aby budzić świadomość misyjną każdego z nas.

Grupa Misyjna z parafii w Zielonej Górze,za: Facebook
Fot. o. Witold Kuźma

 


Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij