Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Wrocław. Wyrusz z franciszkanami na pielgrzymkę!

19.06.2018 . kg

Wrocław | Parafia pw. Św. Karola Boromeusza

Piesza Pielgrzymka Wrocławska 2018 na Jasną Górę przebiegać będzie pod hasłem "VENI!", podejmując rozważania dotyczące Osoby Ducha Świętego, Jego darów i owoców. Do tego programu duszpasterskiego dodane będą tematy związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jak co roku wśród intencji znajdzie się też modlitwa za Ojca Świętego Franciszka i archidiecezję wrocławską. Tradycyjnie franciszkańska grupa nazywana jest Czarną Trzynastką. Jej kolor wziął się od koloru franciszkańskich habitów. Czarna trzynastka za patronów ma franciszkańskich misjonarzy: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, którzy zginęli w z rąk terrorystów w Peru w 1991 r. Ich osoby mobilizują grupę szczególnie do modlitwy o pokój na świecie oraz za misje i misjonarzy.

Ciekawostką mogą być obchodzone imieniny grupy. To wręcz historyczny zwyczaj. Miał uzasadnienie, gdy PPW odbywała się w innym terminie. Wtedy na trasie wypadał zawsze 13 dzień sierpnia – doskonała okazja do świętowania. Teraz dniem imienin jest 9 sierpnia – kolejna rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionych patronów.

Franciszkańska radość – tymi dwoma słowami można byłoby scharakteryzować pielgrzymów „trzynastki”. Spontaniczność, ale przy tym głęboka duchowość mogą być dobrym uzupełnieniem.

W grupie pielgrzymuje zwykle ok. 170-200 osób i jest to jedna z większych grup na PPW. Przewodnikiem jest o. Marian Michasiów. Oprócz parafian franciszkańskiej parafii pw. św. Karola Boromeusza w jej skład wchodzą studenci z FDA „Porcjunkula” oraz spore grupy wiernych z wrocławskich parafii św. Franciszka z Asyżu, św. Augustyna, św. Elżbiety Węgierskiej, św. Ignacego z Loyoli oraz św. Klemensa Dworzaka.

Wszystkich, którzy pragną dołączyć do grupy, wrocławscy franciszkanie zapraszają serdecznie w niedzielę 29 lipca 2018 r. na godz. 16.00 do kawiarenki parafialnej (wejście od ul. Oficerskiej) na spotkanie przed tegoroczną pielgrzymką.

INFORMACJE OGÓLNE

Pielgrzymka wyruszy z Katedry Wrocławskiej w czwartek 2 sierpnia 2018 r. o godz. 6.00, zaś przybycie na Jasną Górę i wejście przed obraz Matki Bożej przewidziane jest na piątek 10 sierpnia o godz. 9.00. Msza Święta na zakończenie pielgrzymki na wałach Jasnogórskich sprawowana będzie o godz. 11.00.

Pielgrzymować z może każdy kto:

- zapisze się w zakrystii lub kancelarii parafialnej do końca lipca 2018 r.;

- powstrzyma się całkowicie od palenia tytoniu i picia alkoholu;

- przestrzegać będzie zakazu noclegów koedukacyjnych;

- będzie wypełniał polecenia Brata Przewodnika i jego współpracowników;

- przyjmie w duchu pokuty wszystkie trudy pielgrzymowania.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę wrocławskich franciszkanów: boromeusz.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij