Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Wikariusz generalny Państwa Watykańskiego u krakowskich franciszkanów

11.11.2017 kg .

Kraków | Klasztor i Bazylika Franciszkanów pw. św. Franciszka z Asyżu

W sobotę, 11 listopada 2017 r. Bazylikę i Klasztor Franciszkanów w Krakowie odwiedził kardynał Angelo Comastri, archiprezbiter Bazyliki Watykańskiej (od 2006) i wikariusz generalny Państwa Watykańskiego. Dostojnemu gościowi towarzyszył między innymi franciszkanin o. Roman Wadach, penitencjarz Bazyliki św. Piotra w Rzymie. 

Ksiądz Kardynał zwiedził Bazylikę i Klasztor, dokonał wpisu w Księdze Gości rozpoczynając od słów: „W Polsce oddycha się wiarą. Z tego powodu Polska jest cennym darem dla całego Kościoła”.

Zainteresowany był szczególnie postacią św. Maksymiliana Marii Kolbego, podkreślając jego zapał apostolski i świadectwo męczeńskie. Ogromne wrażenie wywarła na nim historia ze znalezieniem pieniędzy na ołtarzu Niepokalanej na wydanie pierwszego numeru Rycerza.

Podczas odwiedzin nie zabrakło i osobistych wspomnień Księdza Kardynała o św. Janie Pawle II, a także jego impresji związanych z odwiedzonymi w Polsce miejscami.

o. Piotr Bielenin OFMConv

gwardian klasztoruTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij