Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Spotkanie z o. prof. Zdzisławem Kijasem

19.04.2018 kg .

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

Wydawnictwo Franciszkanów Bratni Zew zaprasza serdecznie na spotkanie autorskie o. prof. Zdzisława Kijasa, franciszkanina. Ten wybitny teolog, autor wielu prac naukowych, relator watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w ostatnich latach napisał również dwie powieści: „Tam, gdzie rodzi się życie” oraz „Nawet szarość jaśnieje”.

Bohaterkami tych dzieł są założycielki Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Autor przenosi czytelnika do prowincjonalnego miasta drugiej połowy XIX w., a bogate koleje życia głównych bohaterek umieszcza w szerokim kontekście historycznym ówczesnej epoki, ukazując dynamiczny rozwój przemysłu, jego skutki, proces rodzenia się ruchu socjalistycznego i kapitalistycznego, ale także następstwa ówczesnych wojen.

W mistrzowski sposób ukazane są w powieści realia życia najuboższych, środowisko, w jakim przyszło im walczyć o każdy dzień, przeciwności, z jakimi się mierzą i samotność w tłumie, jaką przeżywają na co dzień.

Autor książki to ceniony teolog i znawca duchowości, nie brakuje więc w niej także analizy duchowej bohaterów, opisu ich wewnętrznych rozterek i walki, jaką każdy z nich musiał stoczyć, by stanąć na wysokości zadania przygotowanego mu przez Boga. Podejmując różne problemy, na przykładzie doświadczeń głównych bohaterek pokazuje jak wygląda autentyczna chrześcijańska pomoc, która nie upokarza osób w potrzebie, ale wręcz przeciwnie – wyakcentowuje ich godność.

Spotkanie, które poprowadzi Anna Łoś, redaktor Radia Kraków, odbędzie się w sobotę, 28 kwietnia 2018 r. o godz. 16.00 w Sali Włoskiej Klasztoru Franciszkanów w Krakowie (wejście przez krużganki od pl. Wszystkich Świętych 5).

Serdecznie zapraszamy!Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij