Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Ruszyły zapisy na 31. Franciszkańskie Spotkanie Młodych

14.06.2018 . kg

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

W dniach 22-28 lipca 2018 r. w Kalwarii Pacławskiej odbędzie się 31. FSM. Krakowska Prowincja Braci Mniejszych Konwentualnych zaprasza w tym roku młodzież na tydzień refleksji, niezwykłych spotkań i świetnej zabawy  pod hasłem TCHNIENIE. Temat nawiązuje bezpośrednio do osoby Ducha Świętego.

Podczas 31. Franciszkańskiego Spotkania Młodych, będziemy się starać odkrywać na nowo Boskie Tchnienie czyli Ducha Świętego, działającego w nas samych, w Kościele i otaczającym nas świecie - mówi o. Marcin Drąg, szef Franciszkańskich Spotkań Młodych.

Podczas każdego Spotkania uczestnicy mają okazję spotkać się z ciekawymi gośćmi, którzy mogą być wzorem w przeżywaniu wiary, ale i w zmaganiu się z codziennością. Tym samym stają się motywatorami dla słuchaczy. W tym roku Kalwarię Pacławską odwiedzą: reżyser Krzysztof Zanussi, autor książek oraz aktywista ks. Rafał Jarosiewicz, muzyk Tomasz Budzyński, charyzmatyk Marcin Zieliński oraz sportowiec Andrzej Tokarz. Każdy z gości prowadzi spotkanie dla wszystkich uczestników. Następnie mogą oni poświęcić swój czas na indywidualne rozmowy.

Oprócz gości i konferencji, młodzież może spodziewać się wielu atrakcji. Codziennie przewidziane są treningi fitness oraz zajęcia sportowe. Ponadto wieczorami uczestnicy będą mogli bawić się na koncertach. Na 31. Spotkaniu zagrają: Nie Ma Go Tu, Rock&Fire, Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Fioretti, Teatr A. Po wieczornych koncertach odbędą się także seanse w kinie pod chmurką.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, chcących przyjechać na 31. FSM do zapisania się przez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.fsm.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij