Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Peru. Odnowienie ślubów zakonnych

08.02.2019 . kg

Misje franciszkańskie | Sekretariat Misyjny

Dzień 2 lutego 2019 r., święto Ofiarowania Pańskiego, był dla naszej Delegatury Peruwiańskiej dniem szczególnym. Tego dnia czterej bracia seminarzyści: Alan, Saul, Fredy i Luis, podczas uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w kościele parafialnym „Nuestra Señora de la Piedad” w Limie, odnowili swoje śluby zakonne.

Przez ten akt, bracia na kolejny rok zobowiązali się żyć w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie. Swoje śluby zakonne złożyli na ręce o. Dariusza Mazurka, delegata Ojca Prowincjała w Peru. W uroczystości brali również udział bracia z kustodii boliwijskiej, którzy towarzyszyli klerykom podczas formacji zakonnej, gdy studiowali teologię w seminarium w Cochabamba (Boliwia).

Warto wspomnieć, że trzech braci odnawiających śluby zakończyło już swoje studia i rozpoczęło posługę w parafiach na terenie naszej Delegatury Peruwiańskiej.

br. Piotr Hryma

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości: misje.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij