Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Paragwaj. Świętowanie odzyskania niepodległości

14.11.2018 Misyjny Sekretariat

Paragwaj Misje franciszkańskie | Sekretariat Misyjny

“Również w Paragwaju świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości” – pisze na swoim blogu misjonarz, o. Tadeusz Pobiedziński.

W tym dniu, 11 listopada 2018 r., umówiliśmy się wspólnie na polskie spotkanie. Chociaż nie wszyscy zdołali przyjechać, to udało nam się spotkać w grupce polskich misjonarzy. Oczywiście odśpiewaliśmy razem  Hymn Narodowy, pomodliliśmy się za naszą Ojczyznę i podzieliliśmy się polskimi smakołykami. Była zupa grochowa i grzybowa, a także pierogi oraz leczo.

W trakcie rozmów udało się ustalić, że w całym Paragwaju pracuje obecnie osiem polskich sióstr zakonnych i 18 lub 19 polskich kapłanów i zakonników.

o. Tadeusz Pobiedziński/red.

Zapraszamy na blog o. Tadeusza -tadeusz.franciszkanie.pl

 

W takim składzie udało nam się spotkać, żeby uczcić Święto Niepodległości. Są siostry elżbietanki i michalitki, są także michalici i franciszkanie. Jest także jedna Polka, która żyje od lat w Paragwaju i ma tu swoją rodzinę.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij