Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Paragwaj. Powiew młodości w misji

20.02.2019 . kg

Misje franciszkańskie | Sekretariat Misyjny

„Przesyłamy serdeczne pozdrowienia od wszystkich braci z Paragwaju. Pragniemy także podzielić się kilkoma radosnymi  wiadomościami powołaniowo-formacyjnymi” – pisze o. Jacek Orzeł, nasz misjonarz. 15 stycznia 2019 r. dwóch młodych braci z Paragwaju rozpoczęło swój nowicjat w Medellin, w Kolumbii.

Są to br. Lucas Javier Ovelar Hermosilla i br. Javier Gavilán Rodríguez, którzy będą stanowić wspólnotę wraz z innymi ośmioma braćmi z Kolumbii, Wenezueli, Nikaragui i Gwatemali. Do grupy nowicjuszy ma dołączyć jeszcze jeden brat z Ekwadoru. Kanonicznego rozpoczęcia nowicjatu dokonał Kustosz Kustodii Kolumbijskiej – o. José Andrés Castro Farah.

Dwa tygodnie później, 2 lutego 2019 r. czterech braci Paragwajczyków odnowiło swoje śluby czasowe. Uroczystość odbyła się w Centrum Bożego Miłosierdzia przy naszym klasztorze w Aregua. Bracia Wildo José Bogarin, Juan Javier Pereira Gaona, Erit Roberto Peralta Mercado i José González, w obecności braci z Delegatury Paragwajskiej odnowili swoje śluby zakonne składane na kolejny rok.

14 lutego 2019 r. br. Tomas Valerio Zeballo Caballero, kończący rok formacji nowicjackiej, w obecności braci i swoich bliskich, w kaplicy przy naszym klasztorze w Aregua, złożył swoje pierwsze śluby zakonne. Dalszą formację i studia teologiczne podejmie w domu formacyjnym w Saldan-Cordoba w Argentynie, już 2 marca.

Wszystkim tym braciom życzymy wszelkich łask, potrzebnych w realizowaniu franciszkańskiego powołania. Niech Dobry Pan im błogosławi.

Z pozdrowieniami z Paragwaju

o. Jacek Orzeł

Delegat Prowincjała w Paragwaju

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości: misje.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij