Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

„Lubię, jak na mnie patrzysz” - nowa książka o. Andrzeja Zająca

18.09.2019 . kg

Bratni Zew | Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”

4 października 2019, we wspomnienie św. Franciszka, ukaże się nowa książka o. Andrzeja Zająca „Lubię, jak na mnie patrzysz”. Już teraz można zamówić ją z 40% rabatem, w ramach przedsprzedaży w sklepie internetowym Wydawnictwa Franciszkanów Bratni Zew. Ta lektura – bez sztampy i patosu – mówi o życiu, o wierze, o pragnieniach, o obecności Boga, o modlitwie. Prosta, bezpośrednia i świeża – rozbudza pragnienie życia z Bogiem na co dzień. Biblijne postaci, przykład św. Franciszka i wydarzenia z życia autora są jej żywymi ilustracjami.

„Jak ważne jest to spojrzenie Boga w moim życiu. Doświadczenie wiary zaczyna się właśnie od tego Jego spojrzenia. Jak ważne jest, by odczuć je na sobie, w sobie poczuć i pozwolić mu spocząć na zawsze. Każdy na co dzień doświadcza różnych spojrzeń. Od kiedy człowiek wstanie rano, widzi w lustrze swoje spojrzenie, może pełne niezadowolenia, bo trzeba się spieszyć, a spać się chce. Spojrzenie kogoś z domowników, komu przyblokowało się łazienkę zbyt długą toaletą. Spojrzenie kogoś potrąconego niechcący w biegu. Spojrzenie, w którym nie ma zrozumienia. A chodzi o spojrzenie miłości – bez osądu, pretensji, urazy. Może nawet nie zdaję sobie sprawy z tego, jak bardzo tego spojrzenia potrzebuję” – pisze o. Andrzej.

Jesteś katolikiem. Co niedzielę chodzisz do kościoła. Modlisz się codziennie – rano i wieczorem. Zapytany, umiesz opowiedzieć kim jest Bóg, wiesz, że działa w Twoim życiu i Jemu wszystko zawdzięczasz. Starasz się dobrze żyć i nie czynić drugiemu, co Tobie niemiłe. I dobrze! Ale czy znasz Boga? Czy potrafisz wejść z Nim w relację? Czy wiesz, że On chciałby być naprawdę Twoim przyjacielem? Być w Twoim życiu, cieszyć się Twoimi sukcesami i przytulać Cię w chwilach porażki? Jeżeli teraz uświadomiłeś sobie, że też tego chcesz, ale nie wiesz jak zacząć, ta książka jest właśnie dla Ciebie.

Autor – franciszkanin, kapłan, spowiednik, kierownik duchowy – nauczy Cię jak zaprzyjaźnić się z Bogiem, jak Mu zaufać, jak dostrzec Jego pełne miłości spojrzenie na Ciebie. Nauczy Cię jak patrzeć na Boga, żeby dostrzegać Go w Nim samym, w drugim człowieku, w całym świecie. Wykorzystując historie biblijne, opowieści o świętych i wydarzenia z własnego życia, pokaże Ci, jak każdą chwilę przemienić w modlitwę, byś zawsze czuł, że Bóg jest blisko Ciebie.

Nie bój się! Zaufaj i wejdź w tę nową relację. Bóg Cię do niej nieustannie wzywa. Zaufaj Mu i daj się poprowadzić. Na pewno nie pożałujesz.

Książka zapoczątkowuje nową serię wydawniczą MISTYKA CODZIENNOŚCI. Będzie to seria prezentująca przemyślenia i świadectwa, w których centrum jest doświadczenie Boga w codziennych sprawach. To, co w nich istotne, to bezwarunkowa inicjatywa Boga, który wychodzi do człowieka i nieustannie go szuka, oraz relacyjność, w której dzieje się autentyczne spotkanie i poznanie. Człowiek, czerpiąc z odwiecznego źródła łaski, odpowiada na wezwanie Boga i żyje.

LUBIĘ, JAK NA MNIE PATRZYSZTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij