Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kraków. Zapraszamy na Jutrznie u franciszkanów

16.02.2018 kg .

Kraków | Klasztor i Bazylika Franciszkanów pw. św. Franciszka z Asyżu

Okres Wielkiego Postu, to czas wyjścia na pustynię. Jednak pustynia to nie tyle miejsce kuszenia, co przebywania z Bogiem i budowania z Nim bliskiej relacji. Kościół, by stworzyć wiernym jak najlepsze warunki pustyni, wychodzi w czasie Wielkiego Postu z wieloma inicjatywami, którymi są  celebracje liturgii stacyjnych, nabożeństw pasyjnych czy rekolekcji. Jako franciszkanie z Krakowa, pragniemy Wam zaproponować praktykę wielkopostną, którą jest codzienna Jutrznia w Bazylice św. Franciszka.

Modlitwa liturgiczna stwarza najlepsze warunki do spotkania z udzielającym się Stwórcą. Poranne uwielbienie Chrystusa – Wschodzącego Słońca, może stawać się dla nas rzeczywistym źródłem wszelkich naszych czynów, w myśl kolekty z czwartku po Popielcu: „Aby każde nasze działanie od Boga brało początek  i w Nim  znajdowało dopełnienie”.

Serdecznie zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 6.30 do Bazyliki św. Franciszka z Asyżu w Krakowie!Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij