Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Kraków. Inauguracja Roku Jubileuszowego pierwszej polskiej klaryski

09.11.2017 kg .

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

W 2018 r. przypada 750. rocznica śmierci pierwszej polskiej klaryski – bł. Salomei. Ale już niedzielę 19 listopada 2017 r. w kościele klarysek przy ul. Grodzkiej w Krakowie zostanie zainaugurowany Rok Jubileuszowy. O godz. 17.00 uroczystemu dziękczynieniu przewodniczyć będzie o. bp Damian Muskus.

Do rozpoczęcia Roku Jubileuszowego siostry i czciciele bł. Salomei chcą przygotować się poprzez nowennę. „Każdego dnia, od 10 do 18 listopada w naszym kościele pw. św. Andrzeja Apostoła przy ul. Grodzkiej 54 będzie sprawowana msza św. o godz. 17.00, a po niej krótkie nabożeństwo z uczczeniem relikwii Błogosławionej” – zapowiada ksieni m. Joanna Długa.

„Krakowska wspólnota Sióstr Klarysek pragnie zaprosić do wspólnej modlitwy i duchowej łączności” – dodaje przełożona klasztoru.

Matka Joanna zapewni, że siostry trwając na modlitwie wypraszają wszystkim potrzebne łaski przez wstawiennictwo bł. Salomei.

W roku 2018 planowana jest nowenna miesięcy od lutego do października. Więcej o Jubileuszu i bł. Salomei można przeczytać na stronie www.klaryski.pl.

Błogosławiona Salomea (1211 lub 1212 - 1268), Piastówna – księżniczka, która odrzuciła koronę królewską i wybrała ubóstwo idąc śladem św. Franciszka i św. Klary. Odkryła, że na Miłość odpowiada się miłością: całkowitą, pełną oddania i rezygnacji z siebie.

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij