Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Jasło. Zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową 2018

02.03.2018 kg .

Jasło | Sanktuarium Św. Antoniego i Klasztor franciszkanów w Jaśle

Powoli staje się tradycją, że w Wielkim Poście od jasielskich franciszkanów wyrusza Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku startuje 23 marca. Jej ideą jest przejście w ekstremalnych warunkach  ponad 40 kilometrów: nocą, w milczeniu, kontemplując Mekę Jezusa Chrystusa. W zeszłym roku w EDK wzięło udział 440 osób.

W tym roku plan jest następujący:

  • godz. 19.00 - odbiór pakietów - kaplica św. Maksymiliana (wejście od ul. 3-go Maja)
  • godz. 20.00 - Eucharystia - Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego
  • godz. 21.00 - rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

Więcej szczegółów na temat tras do wyboru na stronie internetowej: franciszkaniejaslo.pl.

Zapisy rozpoczęły się 25 lutego i możliwe są wyłącznie przez stronę internetową. Limit miejsc - 600 osób. Franciszkanie proszą o zapisanie się przed 16 marca ze względu na konieczność zamówienia pakietów dla uczestnika (rozważania, opaska na nadgarstek, odblask, opis trasy). Koszt pakietu ok. 10 zł. Płatne podczas spotkania informacyjnego (12 marca) lub w dniu wyruszenia EDK przy odbiorze pakietu. Po 16 marca otrzymanie pełnego pakietu nie jest gwarantowane.

Spotkanie informacyjne: Czym jest idea EDK? odbędzie się 12 marca o godz. 19.00 w kaplicy św. Maksymiliana (wejście od ul. 3-go Maja). Jasielscy franciszkanie zapraszają zwłaszcza te osoby, które decydują się pierwszy raz wyruszyć na EDK.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij