Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Harmęże. Rekolekcje dla młodzieży

10.06.2019 . kg

Harmęże | Klasztor Niepokalanego Poczęcia NMP

Rekolekcje w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach to czas wspólnoty, modlitwy, zabawy i refleksji. To wszystko w duchu wielkiego Polaka – św. Ojca Maksymiliana M. Kolbego, który ponad 100 lat temu założył Rycerstwo Niepokalanej, które gromadzi wokół „szaleńców Niepokalanej”. Rekolekcje odbędą się w dniach 10-14 sierpnia 2019 r.

Nie trzeba być Rycerzem Niepokalanej, ale podczas rekolekcji będzie okazja, aby przyjąć Cudowny Medalik i oddać Maryi swoje serce, jak uczynili to m.in. św. Jan Paweł II i św. Ojciec Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin z Niepokalanowa.

Do Rycerstwa Niepokalanej należą nie tylko dorośli, ale także młodzież i dzieci. Dlatego z myślą o młodzieży ponadgimnazjalnej od 10 do 14 sierpnia 2019 r. organizowane są rekolekcje w Harmężach k. Oświęcimia. Rekolekcje kończą się w uroczystość męczeńskiej śmierci o. Maksymiliana pieszą pielgrzymką do byłego obozu Auschwitz, gdzie przy bloku 11 - bloku śmierci sprawowana jest Eucharystia.

Temat tegorocznych rekolekcji: „Z Niepokalaną w sercu Kościoła”. Chcemy wspólnie z młodymi poszukać ich miejsca w Kościele.

  • Rekolekcje rozpoczynają się 10 sierpnia (sobota) o godz. 17.00
  • Zakończenie rekolekcji 14 sierpnia (środa) ok. godz. 14.00

Więcej szczegółów otrzymasz drogą elektroniczną po wcześniejszym zgłoszeniu!

Serdecznie zapraszamy!

Zgłoszenia:
o. Arkadiusz Bąk
Centrum św. Maksymiliana w Harmężach
ul. Franciszkańska 12
32-600 Oświęcim

kom. 608 191 158
miharmeze@gmail.com
http://harmeze.franciszkanie.pl/rekolekcje-dla-mlodziezy-zapowiedz-2/

lub

Formularz zgłoszeniowy:  https://forms.gle/VjAKzUCvnUvB1LCu5

Koszt: 180 zł od osoby.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij