Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Harmęże. Rekolekcje dla młodzieży

17.05.2019 . kg

Harmęże | Klasztor Niepokalanego Poczęcia NMP

Rekolekcje w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach to czas wspólnoty, modlitwy, zabawy i refleksji. To wszystko w duchu wielkiego Polaka – św. Ojca Maksymiliana M. Kolbego, który ponad 100 lat temu założył Rycerstwo Niepokalanej, które gromadzi wokół „szaleńców Niepokalanej”.

Nie trzeba być Rycerzem Niepokalanej, ale podczas rekolekcji będzie okazja, aby przyjąć Cudowny Medalik i oddać Maryi swoje serce, jak uczynili to m.in. św. Jan Paweł II i św. Ojciec Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin z Niepokalanowa.

Do Rycerstwa Niepokalanej należą nie tylko dorośli, ale także młodzież i dzieci. Dlatego z myślą o młodzieży ponadgimnazjalnej od 10 do 14 sierpnia organizowane są rekolekcje w Harmężach k. Oświęcimia.

Rekolekcje kończą się w uroczystość męczeńskiej śmierci o. Maksymiliana pieszą pielgrzymką do byłego obozu Auschwitz, gdzie przy bloku 11 - bloku śmierci sprawowana jest Eucharystia.

Temat tegorocznych rekolekcji: „Z Niepokalaną w sercu Kościoła”. Chcemy wspólnie z młodymi poszukać ich miejsca w Kościele.

Rekolekcje rozpoczynają się 10 sierpnia (sobota) o godz. 17.00

Zakończenie rekolekcji 14 sierpnia (środa) ok. godz. 14.00

Więcej szczegółów otrzymasz drogą elektroniczną po wcześniejszym zgłoszeniu!

Serdecznie zapraszamy!


Zgłoszenia:

o. Arkadiusz Bąk

Centrum św. Maksymiliana w Harmężach

ul. Franciszkańska 12

32-600 Oświęcim

kom. 608 191 158, miharmeze@gmail.com

lub Formularz zgłoszeniowy: REKOLEKCJE.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij