Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Festiwal Miłosierdzia z udziałem franciszkanów

25.04.2019 Jan Maria Szewek

W Krakowie w Kinie „Kijów.Centrum” odbędzie się Festiwal Miłosierdzia (29-30 kwietnia oraz 4-5 maja 2019 r.). „To niepowtarzalny pokaz filmów oraz wydarzeń towarzyszących o tematyce religijnej. Widzowie będą mieli okazję spotkać się z wyjątkowymi gośćmi ze świata kina” – zapowiadają organizatorzy (Apollo Film oraz Wydawnictwo św. Stanisława BM).

Podczas Festiwalu Miłosierdzia mają być wyświetlone takie oto filmy: „Teraz i w godzinę śmierci”, „Wywiad z Bogiem”, „Mary’s Land – Ziemia Maryi”, „Oblicze Miłosierdzia”, „Miłość i Miłosierdzie” oraz „Największy dar”.

Między seansami zaplanowane są wystąpienia zaproszonych gości, w tym dwóch franciszkanów. O. Jan Maria Szewek trzykrotnie rozmawiać będzie z s. Elżbietą Siepak ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia o Apostołce Bożego Miłosierdzia, o Orędziu Miłosierdzia i o Szkole Miłosierdzia. Z kolei br. Jan Hruszowiec mówić będzie o miłosierdziu, które rozlało się na świat na przykładzie kultu Błogosławionych Męczenników z Pariacoto: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka.

Szczegóły na stronie kina.

Red.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij