Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Ewangelizacja w Beskidach 2017

31.07.2017 kg .

Rychwałd | Parafia Świętego Mikołaja Biskupa i Klasztor Franciszkanów - Rychwałd

W lipcu i sierpniu 2017 r. prowadzona jest V edycja projektu Ewangelizacja w Beskidach, której hasłem są słowa „Być dobrym jak chleb”. W osiem sobót grupki wyruszają na osiem szczytów, zdobywając kolejno Halą Boraczą, górę Żar, Pilsko, Krawców Wierch, Wielką Raczę, Baranią Górę, Halę Rysianka i Magurkę Wilkowicką. Na każdy szczyt wyrusza się małymi grupkami, aby w samo południe na górze uczestniczyć w centrum wydarzenia – Eucharystii.

Podczas ewangelizacji można bliżej poznać postać św. Brata Alberta

Patronat honorowy nad projektem Ewangelizacji w Beskidach objął J. E. Ks. Bp Roman Pindel ordynariusz diecezji Bielsko- Żywieckiej. Koordynatorem duchownym jest kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Rychwałdzie o. Bogdan Kocańda, koordynatorami świeckimi zostali Joanna i Seweryn Mazurek, a wspólnotami odpowiedzialnymi za projekt są: Francesco Team-Rychwałd, Krucjata Wyzwolenia Człowieka-Stanica Rychwałd, Talitha Kum-Rychwałd, Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego-Galilea Konkatedra Żywiec, Damaszek-Żywiec-Sporysz, Służebnica Ducha- Żywiec-Zabłocie.

Ufamy, że będzie to piękny czas wspólnej wspinaczki i radości z przebywania ze sobą oraz doświadczenia wspólnoty wiary.

Cel: wyjście w góry w atmosferze radości ze wspólnego wędrowania oraz wejście w doświadczenie wspólnoty wiary

Kto: rodziny, młodzież, członkowie ruchów i wspólnot diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz osoby, grupy wypoczywające w okresie wakacyjnym w naszych górach. 

Szczegóły: Franciszkanie z RychwałduTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij