Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Dąbrowa Górnicza. Pielgrzymka kobiet do Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin

13.03.2018 kg .

Dąbrowa Górnicza | Parafia Św. Antoniego z Padwy i Klasztor franciszkanów

Tradycyjnie 8 marca 2018 r. kobiety z parafii św. Antoniego z Padwy z o. Romanem Januszem i innych parafii diecezji sosnowieckiej wyruszyły w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, aby świętować swój „Dzień Kobiet”.

Pielgrzymka odbyła się w intencjach, aby Matka Boża Leśniowska Patronka Rodzin, wypraszała wiele łask, błogosławiła i okrywała swoim płaszczem, codzienne troski i radości. Rozważania różańcowe przed Mszą Świętą wprowadziły w uroczysty charakter nabożeństwa, które rozpoczęło się o godz. 17.00. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił przeor sanktuarium, paulin o. Jacek Toborowicz w koncelebrze z o. Piotrem Gomółką, o. Bartłomiejem Maziarkiem, ks. Prałatem Janem Szkocem z Sosnowca oraz franciszkaninem, o. Romanem Januszem.

W swojej homilii o. Jacek nawiązał do czytanej Ewangelii według św. Łukasza 11,14-23. W rozważaniu podkreślił, że twórcą wszelkiego zła, bólu i cierpienia nie jest Pan Bóg. Bardzo ważne jest abyśmy się z Panem Bogiem jednoczyli w sakramentach świętych, poprzez które Bóg wyprowadza dla nas dobro i uświęcenie.

O. Jacek w swojej homilii zachęcał do modlitw u stóp Leśniowskiej Patronki Rodzin, która uświadamia nam, że Bóg jest twórcą każdego dobra i pragnie naszego zbawienia, a my musimy mieć otwarte serce na Jego działanie. Wpatrując się w Jej Wizerunek doznajemy ciepłego uśmiechu Leśniowskiej Pani, tego uśmiechu w dzisiejszym świecie tak często nam brakuje.

Na zakończenie Mszy Świętej przeor sanktuarium serdecznie podziękował wszystkim przybyłym na tę uroczystą Eucharystię, a szczególnie kobietom w dniu ich święta, że Leśniowskiej Patronce Rodzin zawierzyły swoje rodziny i oddały w opiekę wszystkie swoje intencje. O. Jacek życzył wszystkim kobietom wielu łask Bożych i opieki Maryi. Uroczystości zakończyło indywidualne błogosławieństwo z nałożeniem rąk.

Po błogosławieństwie kobiety zostały zaproszone na poczęstunek w kawiarence przy sanktuarium.

Przed Matką Bożą w Leśniowie modliły się panie z Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Mstowa, Olsztyna, Janowa i Przyrowa.

JM

Galeria zdjęć: dabrowa.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij